makemywonderland.pl

Blog poświęcony jest tematyce budownictwie, domu, ochronie środowiska, poradom.

Dom

Z czego budować dom? Co jest obecnie opłacalne?

Z czego budować dom? Co jest obecnie opłacalne?

Budowa domu to dość wymagające zadanie. Wiele osób podejmuje się takich kroków, gdyż marzy o własnych czterech kątach. Jednak należy dokładnie przemyśleć tę decyzję i sprawdzić, z czego budować dom, aby inwestycja była opłacalna. Jak sprzęt budowlany się może przydać? Jak znaleźć ekipę?

Z czego budować dom?

Budowa domu to dość duża inwestycja, która czasami kosztuje znacznie więcej, niż było przewidziane na początku. Warto zatem dokładnie się zastanowić, z jakich materiałów zbudować dom. W ostatnim czasie wiele osób decyduje się na domy modułowe, które są znacznie tańsze od murowanych. Konstrukcja drewniana wykonywana jest w fabryce, a na plac budowy przyjeżdżają poszczególne części, które się ze sobą łączy. Oczywiście można wybrać tradycyjną metodę i zdecydować się na pustaki ceramiczne lub beton komórkowy. Są to dwa najbardziej popularne materiały budowlane. Wiele osób szuka nowoczesnych rozwiązań i wybiera też keramzytobeton lub silikaty. Tego typu kompozyty są wytrzymałe i nie wymagają często tynkowania, co obniża koszt budowy.

Sprzęt budowlany – co się przyda na placu budowy?

Na budowie niezwykle ważną rolę odgrywa sprzęt budowlany. Muszą być używane urządzenia wysokiej klasy, które przyspieszą budowę i sprawią, że wszystko będzie idealnie dopracowane. Sprzęt budowlany powinna mieć ekipa, ale czasami wymagany jest cięższy sprzęt, taki jak na przykład koparka, który można wynająć. Na etapie budowy i wykończenia przydadzą się piła, przecinaki, mieszadła, podnośniki czy rusztowanie.

Jak znaleźć dobrą ekipę budowlaną?

Budowa domu w dużej mierze jest uzależniona od funduszy oraz ekipy budowlanej. W ostatnim czasie ciężko jest znaleźć fachowców, którzy mają wolne terminy i są dyspozycyjni. Najlepiej jest wybrać ekipę z polecenia. Wówczas można zobaczyć, jakie projekty zostały przez fachowców wykonane i czy praca była terminowa i skrupulatna. Można także poszukać w Internecie i poczytać opinie o danej firmie. Oczywiście liczy się doświadczenie. Najlepszym wyborem jest firma oferująca kompleksowe usługi.

Ile kosztuje budowa domu?

Wiadomo już, z czego budować dom można i jak znaleźć dobrą ekipę. Warto jeszcze zastanowić się, ile taka inwestycja może kosztować. Wszystko zależy od rodzaju materiałów użytych do budowy i technologii, a także miejsca czy projektu. Oczywiście na końcowy koszt wpływa też wykończenie, czyli ogrodzenie, brama garażowa czy aranżacja ogrodu. To wszystko trzeba też wziąć pod uwagę. Szacuje się, że obecnie za metr kwadratowy trzeba zapłacić około 5000 złotych.

Udostępnij