makemywonderland.pl

Blog poświęcony jest tematyce budownictwie, domu, ochronie środowiska, poradom.

Dom

Jak urządzić taras? Jakie rośliny na tarasie warto posadzić?

Jak urządzić taras? Jakie rośliny na tarasie warto posadzić?

Taras czy balkon może być dodatkowym pomieszczeniem, na którym można spędzić czas wiosną, latem czy jesienią. Warto zadbać o odpowiednią aranżację tej przestrzeni, aby można było się zrelaksować wśród kwiatów na wygodnych meblach. Jakie rośliny na tarasie będą odpowiednie? Jakie meble wybrać?

Rośliny balkonowe – jak dobrać?

Balkon najczęściej nie jest dużym pomieszczeniem, ale może być bardzo przytulny. Wystarczy zadbać o parę szczegółów. Przede wszystkim kwiaty dodają wiele uroku i sprawiają, że człowiek czuje się wspaniale. Nawet jeśli nie ma dużo miejsca, to można wybrać doniczki wiszące i dodatkowo powiesić skrzynki na zewnątrz. Jakie rośliny na balkon się nadają? Wszystko zależy od położenia i nasłonecznienia. Ważne jest również to, czy ktoś ma czas, aby zajmować się kwiatami. Są niewymagające rośliny balkonowe, które trzeba jedynie podlewać. Wśród nich najpopularniejsze są pelargonie, które kwitną praktycznie przez cały sezon i wyglądają fantastycznie.

Rośliny na tarasy – o czym pamiętać przy wyborze?

Taras może być cudownym miejscem na relaks lub grilla. Warto zatem zadbać o odpowiednią aranżację tej przestrzeni. Na pewno przydadzą się rośliny na tarasie, które będą kwitły, Można wybrać pachnącą kocimiętkę, którą dodatkowo kochają wszystkie koty. Lawenda szczególnie wieczorami przepięknie pachnie, a dodatkowo odstrasza komary. W doniczkach można posadzić bratki wielokolorowe. Nie może zabraknąć także wygodnego zestawu wypoczynkowego. Najlepiej wybrać meble rattanowe, które wyglądają pięknie, a przy tym są wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Jak dbać o rośliny na tarasie czy balkonie?

Rośliny balkonowe i tarasowe powinny być regularnie podlewane. Na pewno należy sprawdzać stan ziemi w upalne dni. Jeśli jest bardzo gorąco i nie zapowiada się, że spadnie deszcz lub będzie nieco cienia, to czasami trzeba kwiaty ściągnąć i schować w domu. Najlepiej jest dobrać rośliny do warunków panujących na balkonie czy tarasie. Wówczas będzie znacznie mniej pracy i nie trzeba będzie się martwić, że za dużo lub za mało słońca mają kwiatki czy byliny.

Ogród warzywny na tarasie i balkonie

W ostatnim czasie stało się popularne hodowanie warzyw na balkonach. Jest to rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mają ogródka lub nie mają czasu na jego uprawę. Na balkonie czy tarasie mogą wisieć truskawki pnące, które dają pyszne owoce. Można zrobić także zielnik i posiać pietruszkę, bazylię, szczypiorek czy oregano. W sklepach są też specjalne odmiany pomidorów czy ogórków, które z łatwością uprawia się w doniczkach.

Udostępnij