makemywonderland.pl

Blog poświęcony jest tematyce budownictwie, domu, ochronie środowiska, poradom.

Dom

Jakie płytki na ścianie w kuchni położyć? Jakie kolory są modne?

Jakie płytki na ścianie w kuchni położyć? Jakie kolory są modne?

Aranżacja kuchni powinna być dokładnie przemyślana. Tak samo zresztą, jak urządzanie całego mieszkania. Przestrzenie muszą być funkcjonalne, ale także modne. W kuchni na ścianie najczęściej kładzie się kafelki. Jest to uniwersalne, a zarazem praktyczne rozwiązanie. Jakie kafle kuchenne są obecnie modne? Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Kafelki kuchenne – jak wybrać?

Płytki na ściane w kuchni muszą być wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. W końcu coś może pójść nie tak podczas gotowania, pieczenia lub przygotowywania potraw, więc plamy i zanieczyszczenia nie są rzadkością. Dobrej jakości kafle kuchenne charakteryzują się wysokim stopniem stabilności. Dostępne są w wielu kolorach, dzięki czemu z łatwością można je dostosować do reszty wystroju. Najlepiej dopasować wielkość i kolor płytek do koloru szafek. Do niewielkiej kuchni dobrze jest wybrać jasne odcienie, które optycznie powiększą przestrzeń.

Płytki na ścianie w kuchni – szeroki wybór wzorów

Nie tylko różne kolory, wzory i ozdoby sprawiają, że płytki mogą być używane w kuchni wedle własnego uznania. Również różne materiały przyczyniają się do tego, że wybór jest na tyle duży, aby każdy mógł znaleźć najlepszą opcję dla siebie. Obecnie kafelki kuchenne w stylu retro lub szare betonowe są popularne i często wybierane. Oprócz klasycznych płytek na ścianę w kuchni można również zastosować kafelki wykonane z kamienia naturalnego. Jednak należy uwzględnić niektóre aspekty przy wyborze. Na przykład w przypadku płytek marmurowych należy zwrócić uwagę, aby nie były one kwasoodporne.

Płytki na ściane w kuchni – zalety

Kafelki kuchenne są dostępne w tak wielu wzorach, że bez problemu można je dopasować do każdej aranżacji. Świetnie sprawdzą się w domowej, jak i restauracyjnej kuchni. Jeśli, ktoś chce mieć mniej sprzątania, to idealnym rozwiązaniem są duże kafle. Można je ułożyć bez spoin, dzięki czemu do czyszczenia niezbędna będzie jedynie wilgotna szmatka lub gąbka. Duże płytki wyglądają również bardzo stylowo. Kolejną zaletą płytek jest ich odporność i wytrzymałość. Nie ma konieczności zmiany aranżacji przez długie lata, chyba że ktoś ma ochotę na zmiany. Wybierając odpowiednie gradienty kolorów i pasujące wzory, można stworzyć doskonałą kuchnię.

Jakie kolory płytek są obecnie modne?

Jeśli chodzi o trendy w modzie, to od paru lat na topie są jasne kolory. Nic nie wskazuje na to, aby coś się w tej kwestii zmieniło. Ciekawe aranżacje można stworzyć, wybierając kontrastujące barwy. W nowoczesnej kuchni świetnie będą wyglądać biało-czarne kafle w zestawieniu z szarymi szafkami.

Udostępnij