Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Grzejnik łazienkowy drabinkowy – rodzaje

14 lutego 2023 grzejnik drabinka


Najczęściej nie ma konieczności ogrzewania łazienki, ale jednak czasami kaloryfer może się przydać. Można na nim powiesić ręcznik lub delikatnie podnieść temperaturę przed kąpielą. W łazience najlepszym rozwiązaniem jest grzejnik drabinka.

Kaloryfer drabinkowy do łazienki

Grzejnik łazienkowy drabinkowy jest złożony z dwóch pionowych rur, których zadaniem jest odprowadzanie i doprowadzanie wody do poziomych rurek znajdujących się między nimi. Niektórzy producenci oferują nowoczesne designy i można między innymi znaleźć grzejnik drabinkę z jednej rury giętej w odpowiedni sposób. Takie modle wyglądają bardzo elegancko i pasują do nowoczesnych aranżacji. Do wyboru są grzejniki o różnej wielkości, które można dopasować do własnych preferencji czy wielkości pomieszczenia.

Grzejnik drabinka – rodzaje

Grzejniki łazienkowe dostępne są w wielu ciekawych wzorach i rozmiarach. Jeśli chodzi o rodzaje, to można wyróżnić grzejniki wodne, wodno-elektryczne i elektryczne. Każdy z nich ma inne zastosowanie i sprawdzi się przy różnych systemach centralnego ogrzewania.

Kaloryfer drabinkowy wodny

Kaloryfery wodne są podłączone do centralnego ogrzewania, a więc można nimi ogrzać pomieszczenie jedynie wówczas, gdy jest sezon grzewczy. Można je bez problemów podłączyć do instalacji i w razie konieczności odpowietrzyć. Na jednym z górnych części jest umieszczony specjalny zawór. Niektórzy producenci oferują grzejniki wodne ze wmontowanym zaworem termostatycznym, którym można regulować poziom temperatury.

Grzejnik łazienkowy drabinkowy wodno-elektryczny

Tego typu kaloryfery podłącza się w taki sam sposób, co grzejniki wodne. Różnią się one od grzejników wodnych tym, że mają grzałkę, która jest wbudowana w jednym z kolektorów. Taki kaloryfer może być używany wedle uznania. Nie ma przeszkód, aby włączyć go poza sezonem grzewczym. Wówczas działa on dzięki zasilaniu elektrycznemu. Istnieje możliwość dokupienia samej grzałki do grzejnika. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby dobrać ją do mocy kaloryfera. Producenci zalecają, aby grzałka była nieco słabsza. Jeśli kaloryfer ma moc 350 W, to grzałka powinna mieć 200-250 W.

Elektryczny grzejnik drabinka

Jeśli ktoś nie ma w łazience kaloryfera, a chciałby mieć grzejnik do suszenia ręczników lub ocieplenia tego pomieszczenia, to może zdecydować się na grzejnik elektryczny. Tego typu urządzenia podłącza się do normalnego gniazdka znajdującego się w łazience. W niektórych modelach jest możliwość regulacji mocy, a inne mają zabezpieczenie przed przegrzaniem.

Redakcja makemywonderland.pl

Nasz zespół tworzą specjaliści do spraw ekologii, domu, ogrodu, budownictwa i poradnictwa. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu tworzą artykuły, które dostarczają praktycznych porad, innowacyjnych pomysłów i najnowszych trendów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ekologiczne sposoby na redukcję zużycia energii w domu
Jak wybrać idealne oświetlenie do każdego pomieszczenia
Proste triki na organizację przestrzeni w małym mieszkaniu

Jesteś zainteresowany reklamą?

Proste triki na organizację przestrzeni w małym mieszkaniu