Od zaplecza

Make My Wonderland od zaplecza

Efekt końcowy mojej pracy, ten który widać na zdjęciu, nie zawsze oddaje ilość pracy i godzin spędzonych nad jego powstaniem. Jest to długa droga, która swój początek bierze w mojej wyobraźni, po to, by potem przenieść się na papier, a następnie na porcelanę, tkaninę lub drewno.

Porcelana

Każda rzecz jest starannie oczyszczana i przygotowywana pod malowanie. Podczas pracy niejednokrotnie zadrży mi ręka i wtedy trzeba zaczynać raz jeszcze. Gdy odbijam literki, zdarza się, że nim uzyskam pożądany efekt, jedną literkę muszę odbić kilka razy, bo coś się rozmazało, lub wyszło niedokładnie. Często jest to długa i żmudna praca, jednak wykonuję ją z wielką przyjemnością, bo wiem, że efekt końcowy jest tego wart. Po odpowiednio długim schnięciu farby, produkt jest wypalany. Dopiero wtedy jest gotowy do drogi.

Poduchy

Poszewki są farbowane przeze mnie ręcznie, wymyśliłam swój sposób na uzyskanie pożądanego efektu. Gdy poszewka jest już gotowa, maluję dany wzór specjalnymi farbami, który następnie utrwala się poprzez prasowanie. Tu jest mniej miejsca na błędy, dlatego praca nad poduchami wymaga wyjątkowego skupienia.

Drewno

Każdy plaster nim zostanie zabezpieczony, jest oczyszczany z największą troską. Delikatnie usuwam z kory pozostałe w niej skarby, jak np. mech czy igliwie. Z wielką ostrożnością wbijany też jest haczyk do zawieszenia na ścianie, tak by nie uszkodzić drewna. Gdy plaster jest już oczyszczony, a kora zabezpieczona przed ubrudzeniem farbą, szkicuję na nim wzór, a następnie maluję farbami. Po odpowiednio długim schnięciu całość zabezpieczam werniksem, który również schnie dość długo. Zatem pd momentu rozpoczęcia pracy, plaster jest gotowy dopiero po ok 2 dniach.

Wiele uwagi przykładam też do elementów dodatkowych, zależy mi, aby walory estetyczne Waszych zamówień były na najwyższym poziomie. Dlatego do kubków i filiżanek dołączone są herbatki owocowe z uroczymi zawieszkami, które również przygotowuję samodzielnie. W każdym zamówieniu znajdziecie też specjalne instrukcje i inne informacje, które także powstały według mojego projektu.

Pracuję na polskiej porcelanie, polskich tkaninach i polskim drewnie. Zależy mi na jakości i na wspieraniu rodzimego rynku. Zatem kupując w Wonderlandzie, wspierasz polskich przedsiębiorców.

Wszystko co powstaje w Wonderlandzie, robione jest z wielką uwagą i miłością. Tak abyście w każdej rzeczy odnaleźli skrawek mojej dobrej energii. Żywię ogromną nadzieję, że wonderlandowe produkty sprawią Wam wiele radości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl