Chata przy strumieniu 0

Pod koniec sierpnia, razem z moją ferajną, spędziliśmy kilka dni w uroczym miejscu. Chata przy strumieniu to stary dom (ponad 130 lat) otoczony lasem i szeptami wody, która płynie tuż obok. Zapraszam Was na małą wycieczkę do Świeradowa-Zdroju.

...

 

...

Dom jest bardzo klimatyczny, pomimo pewnych przeróbek, zachował wiele oryginalnych elementów. Gdy tylko przekroczy się próg, od razu można poczuć tę wyjątkową atmosferę, która charakteryzuje stare domy. Wnętrze mieści sporo wygodnych pokoi, które z pewnością spodobają się miłośnikom prostoty.

...

 

 

Zdjęcia z fanpage Chaty

 

...

Mimo, że w Chacie nie ma ogólnodostępnej kuchni, nie odczuwa się jej braku. Można zamówić obiad na dowóz z pobliskiej karczmy, a rano podawane jest smakowite śniadanie. Muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie jadłam tak pysznej pasty jajecznej.

...

Zdjęcie z fanpage Chaty

...

Wielkim atutem Chaty jest jej otoczenie. Drzewa, które sprawiają wrażenie, jakby chciały przytulić dom i ochronić go od świata. No i strumień... Płynie on sobie spokojnie i szepcze opowieści o starych dziejach. W takiej przestrzeni można się naprawdę zrelaksować. Ponadto przy Chacie znajduje się miejsce na grilla i ognisko. Nie muszę chyba dodawać, że podczas naszego pobytu rozpalaliśmy je każdego wieczora ;) Również najmłodsi znajdą dla siebie wiele zakątków, jak choćby forteca na drzewie :)

...

...

...

...

...

...

...

...

...

Chata leży tuż przy wejściu do lasu, a stamtąd już prościutka droga na szlak :) My wybraliśmy się do słynnej już Chatki Górzystów na legendarne naleśniki z jagodami. Wędrówka była niezwykle przyjemna, a dla części naszej ekipy niezwykle męcząca ;)

...

...

...

...

...

...

Często jest tak, że atmosferę miejsca mocno determinują ludzie. W tym przypadku również sprawdza się ta teoria. Właściciele, pani Ewelina i pan Piotr, to bardzo sympatyczne osoby. Od gospodarza można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, zarówno o historii Chaty jak i całej okolicy.

W prowadzeniu domu pomagają Agnieszka i Marcin, mili i energiczni młodzi ludzie. To właśnie Aga przyrządza mistrzowską pastę jajeczną. Oprócz tego, że pracują w Chacie, tworzą swoją autorską biżuterię. Ich marka ULVEN powstała z miłości do zwierząt i skandynawskiej surowej formy.

...

fot. z fanpage ULVEN

...

Jeśli będziecie mieli w planach odwiedzić Izery, polecam Wam zatrzymać się w Chacie przy strumieniu. To naprawdę wyjątkowe miejsce, w którym można się zapomnieć.

...

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl